Pěstované odrůdy v sezóně 2020/2021:

 

Bjetin

Česká odrůda česneku. Jedná se o ozimý širokolistý paličák. Tvar cibule je ploše kulovitý, stroužky jsou velké obvykle v počtu 8 kusů. Barva vnějších suknic je smetanová, mírně nafialovělá. Velmi výnosná skladovatelná odrůda. Jedná se o nejranější odrůdu paličáku (sklizeň v prvních dnech července). Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Vhodný pro osoby s nemocným žlučníkem.

 

 Odrůda Bjetin


 

Lukan

Česká odrůda česneku. Cibule jsou střední až velké, ze strany ploše kulovité. Barva obalových suknic je šedobílá s možnou fialovovou skvrnitostí. Stroužky jsou v cibuli uspořádány nepravidelně v počtu 8 – 17 středně velké velikosti. Skladovatelnost je vysoká. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá.

 

 Česká odrůda česneku Lukan

 

 Havran

Česká odrůda česneku. Jedná se o ozimý širokolistý paličák. Cibule jsou střední až velké, kulovité. Barva obalových suknic bílá s výraznou fialovou skvrnitostí. Obvykle 6 stroužků v cibuli, stroužky jsou uspořádány pravidelně a mají velkou velikost. Vysoká skladovatelnost. Chuť ušlechtilá, velmi ostrá.

 

 Česká odrůda česneku Havran

Havel

Česká odrůda česneku. Ozimý širokolistý paličák.Cibule jsou kulovité, pravidelného tvaru, jemně fialově zbarvené, velmi atraktivního vzhledu, tvoří 6 (- 8) stroužků, barva obalové suknice stroužku je hnědá. Listy jsou vzpřímené, sytě tmavozelené, rostlina je mohutná. Velmi výnosná odrůda, s vynikajícím tříděním tržního zboží. Dorůstá do rekordních velikostí. Polopozdní odrůda – sklizeň kolem 20. července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Česká odrůda česneku Havel

Dukát

Česká odrůda česneku. Jedná se o ozimý širokolistý paličák.  Stroužky jsou velké. Barva vnějších suknic jeje smetanově  bílá s. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.

Česká odrůda česneku Dukát